« لقمه‌ی رمضانیه | صفحه‌ی اصلی | Religious intellectuals on Islamic law »

بدون شرحیکی از همکلاسی‌های ما در  SOASکه البته همکلاسی ما در ISMC هم خواهد بود، دختر محجبه‌ی اندونزیایی است به نام ایکا (Ika)، از او امروز ایمیلی دریافت کردم با این عنوان: «من به رهبر کشور شما بسیااار (الف‌ها برای تاکید است) می‌بالم» (عیناً: I`m sooo proud with the leader of your country). قبل از آن‌که ایمیل را باز کنم فکر کردم منظورش حاکم معدلت‌پرور دیار ما ست. باز که کردم دیدم بی هیچ مقدمه‌ای تنها یک جمله در آن بود:
«اگر فقط تمام حاکمان جهان درست مانند احمدی‌نژاد بودند، من مطمئن‌ام که ما می‌توانستیم بر فقر غلبه کنیم» [!!!]
(عیناً:If only all of the leaders in this world just like Ahmadinejad, I`m sure that we can conquer poverty)
بله...!!!
مطالب مرتبط

سرها بریده بینی بی جرم و بی جنایت

انقلاب اروتیک در ایران (؟)

یا «ابزار» شو یا «دشمن»

زهرا کاظمی و قطار شهری مشهد

نوبنیادگرایی در لباس الحاد

داد و بیداد و وداد

در وصف آن‌جایی که جان در آن ارزان است

بود آیا که درِ «مدرسه»‌ها بگشایند؟

گر تو الهیات بدین نمط خوانی...

مازاریان در باب احمدی‌نژاد

خیالات سوء آمریکا و دشنه‌ی ایران

خدایا توبه!

زیدآبادی و اسراییل

مستوجب سنجش

ترک‌بک

آدرس ترک‌بک برای اين مطلب
http://www.malakut.org/cgi-bin/mt33/donbalak.cgi/4297

نظرها

پس گویا توهم هم فرایندی جهانی است. یک سری تفکرات آرمانی و ایدئولوژیک هست که مردم تا شخصا تجربشان نکنند همچنان به درست بودنش اعتقاد دارند.

بله یک برزیلی هم به من به این خاطر تبریک گفت . اروپایی ها ( اگه شرایط رو ندونن) معمولا می پرسن شما ایرانی ها چه فکری کردید که به این آدم رای دادید !

حضرتش فرموده باشند:
we can
یعنی «می توانیم»، و قطعا این «می توانیم» متعاقب یک «می شود» است.
این می توانیم، یعنی هنوز امید است که بشود.
و از قدیم گفته اند: در ناامیدی بسی امید است.
و شما اجازه بدهید که ناامید نشوند!

یاسر: من هیچ پاسخی تا به این لحظه به ایمیل او نداده ام و این یعنی گرچه امیدش در نظرم واهی است اما ناامیدش نمی کنم

جدا دیوانه کننده است.

یاسر: به به ببین چه کسی کامنت گذاشته است اینجا با یکی از دوستان که قرار است در لندن اقتصاد بخواند بحث اقتصاد نهادگرا بود و قاعدتا ذکر خیری از شما.

يه عكسهايي از:
London from above, at night
ديدم. با خودم گفتم يحتمل اين رفيق مون هنوز فرصت نكرده خودش از نزديك اين جاها رو ببينه.
لينكش رو برات مي ذارم كه ببيني كجايي!!!
http://www.boston.com/bigpicture/2008/08/london_from_above_at_night.html

یاسر: ممنون اکثر اینجاها را رفتیم در همین هفته دیدیم البته در شب کمتر بیشتر در
روز ولی در شب از بالا صفای دیگری دارد ضمنا اخوی من به فراخور وقت در خدمتم متاسفانه فرصتی نشد که انس بیشتری حاصل شود در ایران موقع کامنت گذاشتن عدد را که وارد می کنید صفحه کلید روی انگلیسی باشد نه فارسی

خوب راست می گوید! نمی گوید؟!

من نمی دانم چرا این همه طرفداران رییس جمهور ما از این کشورهای اینگونه هستند. آقا قابل شما را ندارد. بفرمایید نون پنیر سبزی !

یاسر: قربون شما تازه افطار کردم

به لطف دوستی به اتفاق گذرم افتاد به این حوالی دلم نیومد بی هیچ خبری برم. پوستری که برای تو زدم هنوز یکی از بهترین کارهای من است و خاطره شده. یادگاری دیگری هم از تو دارم که چون دزدیده بودمش نمی گم چیست. من را ببخش. جبر کارم این ریختم کرده که آدم ها را در محدوده ی کار به خاطر بیاورم.
امیدوارم هرجا که هستی خوش باشی.
راستی 13 سپتامبر تا 1 اکتبر نمایشگاهی از هنر ایران (منطق الطیر) در لندن برپاست که من کارهای طراحی شون را انجام داده ام. اگر خواستی ببینی نشانی اش را بدهم.
یاسر: به به حضرت ایمان عزیز یادی از ما کردید. کدام پوستر را می گویی؟ آدرس را هم بده مشتاق ام به رفتن برادر. سخت دوست ات دارم پسر هنرمند. در پناه حضرت خفی حق

جناب میردامادی تو هم کم نیاری ها...جلوش در بیا و بگو که ما هم خیلی می بالیم ..باشه؟!

این نشان می‌دهد که احمدی‌نژاد بر بسیاری از مسلمانان تأثیر گذاشته است. اما کدام مسلمانان؟!

در مالزی هم اوضاع به همین قرار است . . .

نه تنها ناامیدش نکن بلکه بگو با کمال میل حاضریم اهدا کنیمش به شما که در حسرتشید.
یه چیزی هم روش میدیم..ببرید خیرشو ببینید.

سلام.متاسفم.
آقای میردامادی،من یک ایمیل برای شما فرستادم که امیدوارم دیده باشید. درباره برگزاری کارگاه های اندیشه در سال تحصیلی پیش رو.لطفا پاسخ دهید.
متشکرم.

یاسر: امروز پاسخ دادم ببینید. ممنون

salam lotfan Gmailetoun ro check konid mamnoon

یاسر: جناب فریماه از ایمیل محبت آمیز شما ممنون به آن پاسخی مرقوم کردم و فرستادم

هو
سفرت بخیر اما
تو و دوستی خدا را

یاسر: سلام و ممنون جناب استاد مختاری

دوباره به ايميلي كه براتون فرستاده بودم نگاهي انداختم به نظرم اصلا محبت آميز نبود !!!.تازه چند تا سوال آخرم رودر مورد فلسفه كامل جواب نداديد،در ضمن احمدي نژاد فروشي نيست مال خودمونه...

یاسر: ببخشید من آن را از دانشگاه عجله ای جواب دادم برای فلسفه دین هم کتاب عقل و اعتقاد دینی نوشته چهار فیلسوف دین نشر طرح نو را بخوانید

سلام
حالا توی ذوقش نزنید گناه دارد.شما بحث را به سمت و سوی دیگری مثل ترس و لرز ببرید!

سلام علیکم.
ضرب المثل فارسی می گوید:
صدای دهل از دور خوش است.
***
ترجمه ی درست تر ظاهراً این است:
ــ ای کاش تمام رهبران ....
ــ اگر تمام رهبران ...
منظورم این است که طبق منابع بنده ظاهراً if only ترجمه اش این طور است: کاشکی، ای کاش، اگر، چه می شد که.
***
خب با توجه به این که احمدی نژاد و دیگر حاکمان سی سال گذشته ی ایران فقر را در ایران ریشه کن کردند، جوانمردی نیست که روش ریشه کردن کردن فقر را به دیگر ملل نیاموزند.
***
هرچند امکان دارد ماها درباره ی وضع موجود دیگر کشورها اشتباه کنیم، یعنی من درباره ی اروپا و غرب اشتباه کنم، و غربی ها درباره ی ایران اشتباه کنند، ولی بنده گمان می کنم بانوی یادشده اگر عمیق که نه، حتا متوسط، یا حتا متوسط به سمت ضعیف، بود، متوجه می شد که احمدی نژاد در واقع چه فردی است.
آن بانو که جای خود دارد. اجازه بدهید دو نفر از رفقای عزیز را از خود دلگیر کنم. مگر همین رفیق فاضل مشهدی ی ما، که درس خارج می خواند، نبود که پیشانی ی احمدی نژاد را بوسیده بود؟ مگر [...]؟ خب جای تعجب ندارد اگر آن بانوی اندونزیائی ی ارجمند، چنان بگوید.
اصلاً بنده عرض می کنم اگر مقامات سیاسی ی ایران از این ور خیابان رد می شوند، افراد سالم و پاکیزه باید از اون ور خیابان رد شوند. احمدی نژاد هم موضوعیت ندارد. البته قاعده را گفتم. خب منکر استثناء نیستم.

مالزی و ترکیه هم بروید از این حرفها زیاد میشنوید.مسلمانها انقدر از اسرائیل منزجرند و از دولتهایشان که با این دولت در حال کنار آمدن هستند که هر کس از اسرائیل بد بگوید خوششان میآید.مردم ما هم اگر از صبح تا شب توی گوششان از اسرائیل و آمریکا نمیخواندند و پولشان را برای حماس و حزبالله حواله نمیکردند احتمالا همین احساس را داشتند.

سلام علیکم. مستدعی ام کامنت قبلی ی بنده، تمام آن قسمتهایش را که ذکری از دو رفیق مشهدی است، حذف کن. با تشکر.
***
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1%DA%AF_%D8%A8%D8%B1_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7_(%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1)

ویکیپدیای فارسی: شعار مرگ بر آمریکا.

یاسر: حذف کردم برادر این را می گویند سانسور خود خواسته در ایران برای اصحاب اهل قلم پدیده ی آشنایی است

من نمی دانم چرا شما مسلمانان به طور اعم و اخوندهای مخ زن به طور اخص مدام در پرده این پندارید که نباید از دل اسلام، منبری های " حمق پرور و خشن " در وجود آیند. رسم و راهی که اسلام شیعی بدان طی طریق می کند چیزی جز این حاصل نتواند داد. در کدام دوره تاریخی پای اخوندهایی از این دست از حوزه عمومی کوتاه بوده است. تجلی این موجودات یا در "شاه" ادغام می شد یا در کنار شاه و بارگاه به پای ماچگی مشغول بودند یا اگر در دربار نبودند باری از دو سو تسلط خود را هم بر دربار و هم بر مردمان از طریق استفتا و باز بودن دکان شریعت برای مراجعان، نگه می داشتند . البته خواهید گفت در این جا دچار مغلطه "باید و هست" شده ام . اما برادران دیگر چنگ اندازی به چنین راه منطقی هم سودی ندارد . (مرزهای این دو، این روزها دیگر به قوت دو سه دهه پیش از هم جدا نیست). با بررسیدن ساز و کار اجتماعی و سیاسی اسلام چنین نتایجی به هیچ وجه دور از ذهن نخواهد بود. ان پاک نفسانی که یادشان کردی استاد! یا بر سر دار رفتند و یا چون خبر شدند دیگر خبری بازشان نیامد و در بی نشانی پادشاهی شدند .
اکنون به خود آیید. از رفتار مسیحیان با اخوندهایشان عبرت بگیرید و بیهده به گرد در و بام اسلام غیر خشن و غیر سیاسی و اومانیستی نگردید که ماهیتا سالبه به انتفاع موضوع است.
هرچند می دانم هیستری شما اجازت بدین کارتان نخواهد داد

یاسر: چشم می گم خدمتشون، موعظه در اهل اش اثر می کند لیکن چه چاره با بخت گمراه اخوی

سلام! حذف نکردی پهلوون! دومی را حذف کردی و اولی باقی مانده است! نه تنها نام صریح یا غیر صریحشان، بلکه لطفاً کل مطلب مربوط به آنها را حذف کن. یعنی «...» را حذف کن. داخل گیومه را حذف کن. به جایش مثلاً ده تا نقطه بگذار. بفرما به خواست خود فلانی این قسمت حذف و نقطه چین شد.
با تشکر.
یاسر: باشه اخوی

یاسر جان، هیچ می دانی فراوان به یادت هستم...

یاسر: من هم یادت ام هفته دیگر هم که یک مراسم خاص افتادی هم خوشحال ام برای هردوی شان و هم سخت نگران

سلام آقا یاسر
از خوانندگان قدیمی حباب هستم و خوشحالم که این ورا تشریف آوردین. من آلمان هستم و موضوع رساله ام دکتر سروش است. امیدوارم فرصت دیدار حضوری دست بدهد.

یاسر: به به قربان خیلی خوب کاش ازمقطع و رشته شما و جزئیات تزتون برام بیشتر بنویسید. خوشحال شدم

ايها‌الفلاسفه! قدري هم هگل! ظهور احمدي نژاد به دليل آشكارگي ناكارآمدي راديكاليسم در ميان توده‌هاو مديران، پاياني بر راديكاليسم سياسي و اجتماعي و فرهنگي است. و بر اين اساس ظهور احمدي نژاد "ضرورت"است.

جالب بود یاسر عزیز. یک استاد ایرانی بیوتکنولوژی که بیست ساله در دانشگاهی در آتلانتا (امریکا) درس می ده اخیرا یک شام مهمان بنده بودند و از نمایش احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا تمجید می کردند!
لینک این نوشته ات رو گذاشتم روی "هيچ".

درست است. من مدتی در ترکیه کار میکردم و شما باید میدید که احمدی نژاد و کلا جمهوری اسلامی آنجا چه اعتباری در نزد بسیاری متدینین داشت. به این تعبیر وقتی اقایان میگویند که ما در جهان اسلام نفوذ داریم چندان بیراه نمیگویند اما تا کجا؟

در آنجا یکی به من گفت که اگر شما با آمریکا وارد جنگ شویم ما در کنار شما می ایستیم و من گفتم که من ترجیح میدهم شما وارد جنگ شوید و ما در کنار شما بایستیم!
پیام گذاشتن برای شما هم ساده نیست!!

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)